הסיפור של היקב

Our Story

יקב Ya שוכן במבנה אבן עתיק בן למעלה מ-80 שנה וממוקם בלב מושב כרם בן זימרה בסמוך לכרמי היקב ואל מול נוף עוצר נשימה.

יוסי אשכנזי מבחירי הייננים בארץ התחיל את דרכו בעשיית היין בשנת 2003. היקב הראשון שהקים כיינן וכבעלים, היה יקב בן זימרה.  יקב Ya החדש מוביל את נקודת המבט המיוחדת שלו על תעשיית היין, הבנת הטרואר והשמירה על עבודת יד קפדנית, איכותית וללא פשרות. יוסי אשכנזי דוגל במשפטו של פרנסואה רבלה "יין ענבים מזקק את הנשמה ואת ההבנה".

יוסי אשכנזי, דור שלישי למשפחת חקלאים ונכדו של מייסד כרם בן זמרה בנימין אשכנזי ז"ל, הוא דמות ותיקה בנוף היין המקומי המגדל כרמי יין ומייצר יינות איכות משובחים זה למעלה מעשרים שנה. באמתחתו ניסיון רב בתחום היינניות ועם יינות שקצרו שבחים ואף זכו בפרסים בינלאומיים.

יוסי אשכנזי

יינות יקב Ya מופקים מענבים הנבחרים בקפדנות יתרה וגדלים בכרמים שבמושב כרם בן זימרה... ונחשבים למובחרים שבענבי ישראל.

הכרמים בבעלותו של יוסי אשכנזי נטעו בשנות התשעים בלב אחד מאזורי כרמי היין המשובחים והמבוקשים ביותר בישראל ולמורדותיו הצפוניים של רכס הר מירון בגובה של 870 מטרים מעל פני הים.

הענבים גדלים בתנאי אקלים אופטימליים על קרקע בזלתית פורייה ובטיפול מסור ומוקפד. האשכולות המובחרים ביותר נבצרים בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות לאחר הליך בחירה וניפוי קפדני.

יוסי אשכנזי מייסד – יינן – מנהל יקב Ya Winery מספר כי הקמת היקב החדש נבנה מהתשוקה הגדולה שלו ליין והרצון להביא לעולם יינות פרמיום ייחודיים ואיכותיים אשר מייצגים נאמנה את החיבור העמוק וארוך השנים שלו לאדמה ולכרמים. החל מגידול הגפנים, דרך הליך הבחירה הקפדני ועד לבקבוק היין עצמו.

היקב כיום מייצר כ- 35,000 בקבוקים.